Szkoła Podstawowa nr 2 w Witkowie
Strona główna

Małgorzata Będzieszak

Bank zadań na komputer i Internet

BANK ZADAŃ NA KOMPUTER DLA KLASY 4

1. Napisz w WORD PADZIE matematyczny kodeks działań.

2. Wykorzystując kalkulator, oblicz pamiętając o kolejności wykonywania działań (podręcznik "Matematyka 2002"  s. 22 zad. 1)

3. Narysuj w PAINTCIE podane niżej figury geometryczne. Wykorzystaj poznane narzędzia z Przybornika (kwadrat, prostokąt, trójkąt, koła, pięciokąt, siedmiokąt).

4. Narysuj proste prostopadłe i proste równoległe.

5. Zbadaj, które litery polskie mają osie symetrii.

6. Korzystając z edytora tekstowego WORDPAD przepisz pięknie informacje o wynalazkach z dziedziny techniki( "Matematyka 2002" str. 29).

7. Narysuj dowolny czworokąt, pięciokąt i sześciokąt. Poprowadź przekątne.

8. Narysuj okrąg i koło. W każdej figurze wykreśl promień i średnicę.

9. Narysuj dwa okręgi. Sprawdź, ile mogą mieć punktów wspólnych.

10. Narysuj koło. Zaznacz dwie średnice tak, aby podzieliły koło na równe części. Możesz zamalować 1, 2, 3 lub 4 ćwiartki. Na ile sposobów możesz to zrobić?

11. Narysuj odbicie lustrzane narysowanych przez siebie figur. Skorzystaj z przykładów z podręcznika "Matematyka 2002" str. 88.

12. Przepisz tekst o symbolach matematycznych- "Matematyka 2002" str. 93.

13. Przygotuj dla kolegów i koleżanek magiczny kwadrat.

14. Wykorzystując Internet poszukaj informacji o jednostkach długości i wagi.

15. Przepisz pięknie informacje o jednostkach wagi- "Matematyka 2001" str. 129.

16. Przygotuj listę 10 towarów sklepowych wraz z cenami. Zapisz ceny na 2 sposoby np. 3zł 25 gr; 3, 25 zł.

17. Porównaj ceny 5 towarów sklepowych. Zapisz je w WORDPADZIE.

18. Stosując kopiowanie zbuduj z kwadratów inne figury geometryczne.

19. Narysuj plan klasy i swojego mieszkania.

20. Narysuj kwadrat i prostokąt w skali 1:1, 2:1, 3: 1, 1: 2.

21. Narysuj plan centrum swojego miasta. Pamiętaj o legendzie.

22. Narysuj flagi narodowe Niemiec, Ukrainy, Belgii, Austrii, Czech, Francji, Holandii.

23. Narysuj siatki wybranych prostopadłościanów.

24. Narysuj flagi państw należących do Unii Europejskiej.

25. Poszukaj w Internecie informacji o Unii Europejskie.

26. Zaprojektuj okładkę podręcznika do matematyki.

Bank zadań na komputer i Internet dla klasy V:

1. Przepisz następujące teksty w programie Word - podręcznik ''Matematyka 2001" str. 15, 21, 91, 93, 107, 116, 156, 164.

2. Korzystając z programu Kalkulator wykonaj obliczenia - ''Matematyka 2001" str. 13 zad. 10, 11.

3. Narysuj kwadrat. Podziel go na 100 części. W każdej umieść liczby od 0 do 99. Wykonaj zadania ze str. 23 ("Matematyka 2001").

4. Wypisz 6 największych jezior, najdłuższych rzek i najwyższych wzniesień w Polsce. Zapisz te wielkości na dwa sposoby.

5. Korzystając z programu Word zbuduj tabelę i umieść w niej wyniki w rzucie piłką palantową, w biegu na 60 m. i skoku w dal swojej klasy.

6. Zbadaj, które z polskich liter mają osie symetrii.

7. Zbuduj takie figury, które posiadają osie symetrii.

8. Narysuj proste prostopadłe i proste równoległe.

10. Narysuj kąty: przyległe i wierzchołkowe.

11. ''Matematyka 2001" str. 84 zad. 1- wykonaj w programie Paint.

12. Mając do dyspozycji trójkąt równoboczny zbuduj przez kopiowanie inne figury.

13. Narysuj koło i okrąg. W każdej figurze wykreśl promień, średnicę i cięciwę.

14. Narysuj dwa okręgi. Sprawdź, ile mogą mieć punktów wspólnych.

15. Narysuj rodzinę trójkątów i podziel je ze względu na:

• długość boków

• rozwartość kątów

16. Narysuj przekątne w kwadracie, prostokącie, równoległoboku, rombie i trapezie. Co zauważyłeś ?

17. Wykonaj w tabeli (Word) zestawienie 10 najczęściej kupowanych towarów z dwóch dowolnie wybranych sklepów.

18. Oblicz (Kalkulator) zad. 7 str. 157 (''Matematyka").

BANK ZADAŃ NA KOMPUTER I INTERNET

DLA KLASY VI:

1. Przepisz w Wordzie następujące teksty z podręcznika "Matematyka 2001" str. 6, 17, 24, 78, 113, 121, 190, 220.

2. Przedstaw w tabeli zmiany temperatur wybranych 7 kolejnych dni. Swoje pomiary przedstaw na diagramie.

3. Przedstaw wyniki swojej klasy w skoku w dal, biegu na 60 m. i rzucie piłką palantową w programie Excel.

4. Sporządź listę najchętniej wypożyczanych książek z biblioteki szkolnej.

5. Zaprezentuj przykłady odbić, przesunięć, obrotów na wybranych figurach.

6. Zaprojektuj mozaiki tapety, posadzki stosując odbicia, przesunięcia o obroty.

7. Narysuj i sklasyfikuj poznane czworokąty.

8. Przedstaw w tabeli zestawienie z 5 dni kursy walut z wybranych przez siebie 2 banków i 1 kantora. Co zauważyłeś?

9. Przedstaw na diagramie średnie ocen klas IV-VI.